4.5/5 (87)
79
100
0
87
Szczegóły:
- Wydawca: Infor
- ISBN: 9788365947291
- Autor: Łukasz Matusiakiewicz
- Język: polski
- Premiera: 2017-12-02
- Kategoria: Prawo i podatki
Jak korygować błędy na fakturze niewpływające na rozliczenie VAT
autor: Łukasz Matusiakiewicz
Jeżeli nie widzisz powyżej porównywarki cenowej, oznacza to, że nie posiadamy informacji gdzie można zakupić tę publikację. Znalazłeś błąd w serwisie? Skontaktuj się z nami i przekaż swoje uwagi (zakładka kontakt).
Jak korygować błędy na fakturze niewpływające na rozliczenie VAT | Ebook | Opis
Publikacja omawia zasady korekty elementów faktur, które nie wpływają na rozliczenie VAT, takich jak nazwa sprzedawcy lub nabywcy, adres, NIP. Autor omawia jak w konkretnym przypadku skorygować błąd, jak prawidłowo określać nazwę firmy czy adres na fakturze, czy każdy błąd wpływa na prawo odliczenia VAT u nabywcy. Wskazuje również kiedy należy również wysłać korektę JPK_VAT.
Szczegóły ebooka Jak korygować błędy na fakturze niewpływające na rozliczenie VAT:
186
strony
~4-6
godziny czytania
~46k
słów
Jak korygować błędy na fakturze niewpływające na rozliczenie VAT - powiązane ebooki
Prawo opcji to przyznane zamawiającemu uprawnienie odmiennego kształtowania zakresu zamówienia oraz co najważniejsze do jednostronnego kształtowania zamówienia. Szczególnie jego rozszerzenia w trakcie trwania umowy, a tym samym możliwość dokonania przez zamawiającego wyboru zakresu świadczenia będącego przedmiotem umowy o zamówienie publiczne....
Kwalifikacja zdarzeń wypadkowych nie zawsze jest prosta, gdyż ustawodawca nie wyjaśnił rozumienia pojęć składających się na definicję wypadku przy pracy. Orzecznictwo sądowe i doktryna pomagają we właściwym zakwalifikowaniu zdarzenia jako wypadek przy pracy.
Podatek od towarów i usług najczęściej sprawia kłopoty podatnikom, na co niewątpliwie wpływają też częste zmiany przepisów. Wystarczy choćby wspomnieć o tym, że od 1 lipca 2015 r. podatnicy mogą korzystać z prawa do odliczania 50% wydatków na paliwo wykorzystywane...
Publikacja jest pomocna zarówno w opracowywaniu prawnej procedury postępowania w sprawie oceny oddziaływania na środowisko jak i w sporządzeniu raportu o oddziaływaniu inwestycji na środowisko. Oparta jest na najnowszej nowelizaji ustawy OOŚ, która weszła w życie 20 lipca 2010 r.