Szczegóły:
Etyka radcowska – na egzamin. Tekst ustawy komentarz orzecznictwo
autor: Małgorzata Król
Jeżeli nie widzisz powyżej porównywarki cenowej, oznacza to, że nie posiadamy informacji gdzie można zakupić tę publikację. Znalazłeś błąd w serwisie? Skontaktuj się z nami i przekaż swoje uwagi (zakładka kontakt).
Etyka radcowska – na egzamin. Tekst ustawy komentarz orzecznictwo | Ebook | Opis
Wszystko czego potrzebujesz, aby zdać egzamin z etyki. Możesz zabrać ze sobą na egzamin!
Książka zawiera:
tekst ustawy o radcach prawnych,
Regulamin wykonywania zawodu radcy prawnego,
Kodeks etyki radcy prawnego,
Komentarz do Kodeksu etyki radcy prawnego,
Orzecznictwo do Kodeksu etyki radcy prawnego.
Fragment treści:
Art.. 39
Radca prawny wypowiadający się publicznie o sprawie prowadzonej przez niego lub innego radcę prawnego nie może uchybiać godności zawodu. Powinien zachować umiar, takt oraz zawodowy dystans wobec sprawy, a informacje o swojej działalności zawodowej ograniczyć do niezbędnej i rzeczowej potrzeby.
Publiczne wypowiadanie się w sprawach zawodowych może być dla radcy prawnego bardzo kuszące. W określonych okolicznościach może stanowić bowiem swoistą reklamę i przyczyniać się do budowania renomy radcy prawnego oraz pozyskiwania przez niego klientów. Jednakże wypowiadanie się publiczne przez radcę prawnego o sprawie prowadzonej przez niego lub przez innego radcę prawnego wiąże się z szeregiem niebezpieczeństw. (…)
Z orzecznictwa:
Użycie przez adwokata na rozprawie sądowej zwrotu pod adresem kolegi, że wywody jego są bez sensu, godzi w zasady koleżeństwa obowiązującego w stosunkach wzajemnych między członkami palestry i powinno spotkać się z represją dyscyplinarną (orz. WKD z 19.5.1962 r., WKD 72/62).