Szczegóły:
Portugalia. W rytmie fado. Wydanie 2
autor: Anna Pamuła
Jeżeli nie widzisz powyżej porównywarki cenowej, oznacza to, że nie posiadamy informacji gdzie można zakupić tę publikację. Znalazłeś błąd w serwisie? Skontaktuj się z nami i przekaż swoje uwagi (zakładka kontakt).
Portugalia. W rytmie fado. Wydanie 2 | Ebook | Opis
Portugalia to kraj niezwykły. W czasach starożytnych wytyczał ‚koniec świata’, a dziś zachwyca białymi plażami, zabytkami z różnych epok i melancholijnymi dźwiękami fado. Z Portugalii wywodzą się wielcy odkrywcy, a w dziełach jej kultury zapisana jest historyczna potęga. To wyjątkowo piękna część Europy. Jej mieszkańcy mówią o swej ojczyźnie, że to kraj łagodnych obyczajów. Zachwyćmy się jej pięknem, kuchnią i winem, poddając się niespiesznemu rytmowi życia na krańcu Europy.
Lubisz podróżować samodzielnie? Chciałbyś poznać historię, kulturę i przyrodnicze atrakcje odwiedzanych krajów, regionów i miast? Seria Bezdroża Classic powstała z myślą o Tobie! Ten przewodnik pomoże Ci zaplanować wyjazd, stanie się Twoim wiernym towarzyszem podróży i zapewni pasjonującą lekturę także po powrocie!
O autorach:
Anna Pamuła – kulturoznawca. Pierwszych portugalskich dźwięków uczyła się już w pierwszej klasie liceum. Przez trzy lata prowadziła jeden z krakowskich hosteli, by następnie wyruszyć do Francji, gdzie zajęła się literaturą i filmem afrykańskim. W trakcie trwającej rok podróży po Europie południowej pracowała jako dziennikarka, pisząc dla „Polityki” on-line i miesięcznika „Kuchnia”. Jej europejskie miłości to Bośnia i Hercegowina, Sycylia i Portugalia. Tę ostatnią najchętniej by adoptowała, bo będąc w Polsce tęskni za smakiem bacalhau równie mocno, jak za kotletem schabowym, kibicuje zarówno Polsce, jak i Portugalii, a zalane słońcem ulice Lizbony są jej równie bliskie, jak te zimowe, krakowskie.
Frederico Kuhl de Oliveira – fotografik i dziennikarz, piszący dla największych portugalskich dzienników i magazynów jak „Sabado”, „Expresso” czy „Público”. Urodzony w Lizbonie, mieszkał m.in. w Londynie, Chicago, Colorado, Paryżu i Krakowie. Przez całe życie podróżuje, spędził półtora roku w Ameryce Południowej i ponad rok wędrując po Europie centralnej i południowej. Z zawodu dziennikarz, specjalizuje się w reportażu o tematyce społecznej, pisał o portugalskich Żydach z greckich Salonik, bezdomnych z Katowic, opozycji na Białorusi. Dla gazety „Independente” stworzył przewodnik po nieodkrytych przez turystów portugalskich szlakach. Jest zagorzałym fanem Benfiki, wspina się i surfuje, a gazetą, która codziennie pojawia się na jego stole, jest poświęcona piłce nożnej „A Bola”.
Krzysztof Gierak – z wykształcenia geograf po Uniwersytecie Śląskim, który ma to szczęście, że udało mu się połączyć zainteresowania z pasją i pracą zawodową. W podróżach uwielbia nie tylko poznawanie nowych miejsc, ale również odkrywanie ich smaków, lokalnych społeczności i kultury. Kilka lat temu głos serca zaprowadził go na kraniec Europy – do Portugalii, która od tego czasu stała się jego nową bazą do podróży. Portugalię pokochał za spokój, ludzi, historię i to, że każdego dnia kraj ten potrafi zaskoczyć go czymś innym. Tworzy i współtworzy różne projekty związane z turystyką w Portugalii. Od lat prowadzi bloga www.krzysztofgierak.pl, gdzie opisuje swoje małe i duże podróże. Prywatnie tata, miłośnik fotografii, dobrego jedzenia i niebanalnego spędzania wolnego czasu.