Szczegóły:
LEX. Partnerstwo publiczno-prywatne w modelu koncesyjnym. Wybrane zagadnienia praktyczne
autor: Damian Michalak
Jeżeli nie widzisz powyżej porównywarki cenowej, oznacza to, że nie posiadamy informacji gdzie można zakupić tę publikację. Znalazłeś błąd w serwisie? Skontaktuj się z nami i przekaż swoje uwagi (zakładka kontakt).
LEX. Partnerstwo publiczno-prywatne w modelu koncesyjnym. Wybrane zagadnienia praktyczne | Ebook | Opis
Damian Michalak – radca prawny, właściciel kancelarii specjalizującej się w prawnej obsłudze podmiotów z sektora publicznego; specjalista w obszarze partnerstwa publiczno-prywatnego, prawa zamówień publicznych i prawa samorządowego; doradzał w licznych projektach dotyczących infrastruktury komunalnej, w tym przy pierwszych w Polsce inwestycjach PPP uwzględniających dofinansowanie z funduszy europejskich; wspiera zarówno podmioty publiczne, jak i prywatne w realizacji przedsięwzięć PPP, poczynając od etapu analiz, poprzez postępowanie o wybór inwestora, aż po zawarcie kontraktu partnerskiego; ekspert prawny think tanku promującego idee nowoczesnego samorządu; autor wielu publikacji specjalistycznych, w tym pierwszego w Polsce bloga o partnerstwie publiczno-prywatnym ‚PPP w praktyce’.
Agata Fitas – radca prawny; zajmuje się problematyką zamówień publicznych oraz partnerstwa publiczno-prywatnego; w latach 2008-2011 brała udział w pracach legislacyjnych dotyczących zamówień publicznych oraz koordynowała działania Ministerstwa Rozwoju Regionalnego w zakresie kwestii legislacyjnych dotyczących funkcjonowania partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce oraz Unii Europejskiej; specjalizuje się w realizacji projektów partnerstwa publiczno-prywatnego w modelu hybrydowym oraz stosowaniu pozacenowych kryteriów oceny ofert.
Książka zawiera praktyczne wskazówki, jak z sukcesem zrealizować przedsięwzięcie publiczne we współpracy z inwestorem prywatnym, uwzględniając każdy etap projektu.
W prosty sposób, operując przykładami, autorzy przedstawili:
zalety partnerstwa publiczno-prywatnego w modelu koncesyjnym przy realizacji zadań publicznych,
zasady nawiązywania współpracy międzysektorowej w omawianym modelu,
przedsięwzięcia, w których model koncesji się sprawdza,
przebieg postępowania o wybór koncesjonariusza / partnera prywatnego,
najczęściej popełniane błędy w procedurach wyboru inwestora,
sposoby zabezpieczenia interesu podmiotu publicznego w umowach koncesji i PPP,
dobre praktyki rynkowe,
przykłady zapisów umownych,
sposoby łączenia szeroko rozumianego PPP z funduszami europejskimi,
zasady przygotowania projektu realizowanego w modelu koncesji i PPP w trybie koncesji.
Adresatami publikacji są przede wszystkim uczestnicy szeroko rozumianego rynku PPP, czyli przedstawiciele sektora publicznego (jednostek samorządu terytorialnego, urzędów centralnych, administracji państwowej, spółek komunalnych, SPZOZ-ów, uczelni publicznych itd.) oraz inwestorzy prywatni zainteresowani współpracą z szeroko rozumianym sektorem publicznym (przede wszystkim firmy budowlane i usługowe kooperujące z sektorem publicznym przy realizacji zadań publicznych oraz uczestnicy przetargów).