Szczegóły:
- Wydawca: Lexis Nexis
- ISBN: 9788327808127
- Autor: Ryszard Balicki
- Język: polski
- Premiera: 2014-09-26
- Kategoria: Prawo i podatki
Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej. Komentarz. Wydanie 1
autor: Ryszard Balicki
Jeżeli nie widzisz powyżej porównywarki cenowej, oznacza to, że nie posiadamy informacji gdzie można zakupić tę publikację. Znalazłeś błąd w serwisie? Skontaktuj się z nami i przekaż swoje uwagi (zakładka kontakt).
Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej. Komentarz. Wydanie 1 | Ebook | Opis
Niniejszy Komentarz do Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z 2 kwietnia 1997 r. przedstawia zagadnienia dotyczące podstawowych zasad ustroju państwa, systemu organów władzy publicznej, systemu źródeł prawa obowiązującego w Polsce oraz wolności i praw człowieka i obywatela. W publikacji omówione zostały poszczególne przepisy ustawy zasadniczej, z uwzględnieniem orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego, Naczelnego Sądu Administracyjnego oraz Trybunału Sprawiedliwości UE, a także poglądów doktryny prawa wraz ze wskazaniem podstawowej literatury przedmiotu.
W Komentarzu uwzględniono najnowsze akty prawne stanowiące rozwinięcie ustawy zasadniczej, m.in. ustawę z 11 lipca 2014 r. o petycjach.
Autorami Komentarza są wybitni znawcy przedmiotu, autorzy licznych publikacji z zakresu prawa konstytucyjnego – zarówno w kraju, jak i za granicą – oraz praktycy (sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego, adwokat), będący pracownikami naukowymi lub wywodzący się z Katedry Prawa Konstytucyjnego Uniwersytetu Wrocławskiego.
Komentarz adresowany jest do szerokiego kręgu odbiorców – prawników praktyków (sędziów, adwokatów, radców prawnych, prokuratorów oraz aplikantów wszystkich zawodów prawniczych), jak również do urzędników administracji publicznej i przedstawicieli środowisk naukowych.
Publikacja z pewnością zainspiruje też studentów prawa, administracji czy politologii, a także każdego zainteresowanego problematyką:
● podstawowych zasad ustroju społeczno-gospodarczego Polski;
● systemu źródeł obowiązującego prawa, jego hierarchii oraz relacji do prawa międzynarodowego, w tym Unii Europejskiej;
● zasad funkcjonowania państwa;
● sposobu tworzenia prawa;
● konstytucyjnego systemu organów władzy publicznej i wzajemnych relacji pomiędzy nimi;
● zagadnieniami wolności, praw i obowiązków człowieka i obywatela oraz systemem gwarancji ich ochrony.