4.5/5 (117)
23
100
0
117
Szczegóły:
- Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
- ISBN: 9788323383444
- Autor: Krystyna Romaniszyn
- Język: polski
- Premiera: 2011-09-15
- Kategoria: Naukowe i akademickie
Nowa droga do zniewolenia? O życiu w społeczeństwie konsumpcyjnym
autor: Krystyna Romaniszyn
Jeżeli nie widzisz powyżej porównywarki cenowej, oznacza to, że nie posiadamy informacji gdzie można zakupić tę publikację. Znalazłeś błąd w serwisie? Skontaktuj się z nami i przekaż swoje uwagi (zakładka kontakt).
Nowa droga do zniewolenia? O życiu w społeczeństwie konsumpcyjnym | Ebook | Opis
Książka pokazuje różne oblicza społeczeństwa konsumpcyjnego i jego kultury, istniejące w nim możliwości wyboru i działania oraz ograniczenia i formy uprzedmiotowienia. Przedstawiony opis i interpretacja rzeczywistości w żadnym wypadku nie są jeremiadą. Przeciwnie, powstał obraz współczesnej kultury społeczeństwa konsumpcyjnego i jej nosicieli, namalowany w jasnych barwach lub, ostrożniej, z przewagą jasnych barw.
Z Wprowadzenia
Szczegóły ebooka Nowa droga do zniewolenia? O życiu w społeczeństwie konsumpcyjnym:
195
strony
~4-6
godziny czytania
~48k
słów
Nowa droga do zniewolenia? O życiu w społeczeństwie konsumpcyjnym - powiązane ebooki
Polska modernizacja rozpoczęta w 1989 r. wywołała różne formy działań przystosowawczych. Książka podsumowuje badania strategii adaptacyjnych oraz ich wpływ na postępującą segmentację społeczeństwa.
Pogrom kielecki wciąż stanowi ważny przedmiot debaty publicznej w Polsce. Dotyczyły go dwa śledztwa, prowadzone przez polskie władze powojenne. W pierwszym, które władze komunistyczne rozpoczęły natychmiast po masakrze, usiłowano dowieść, że była ona akcją zbrojnego podziemia. Pod koniec dochodzenia drugiego,...
Książka Andrieja Moskwina ma szansę wypełnić istotną lukę w polskiej nauce o literaturze i zwrócić uwagę na konieczność badań nad recepcją pisarzy polskich w Rosji.Jest to monografia ważna, potrzebna, rzetelnie napisana i oczekiwana zarówno przez rusycystów, jak i polonistów. Podjęty...
Publikacja, która stawia tezę, że analiza przeszłości i konsekwencji wydarzeń historycznych może pomóc wypracować metody, które zapobiegną masowej społecznej destrukcji.