
Szczegóły:
- Wydawca: Uniwersytet Śląski
- ISBN: 9788380126527
- Autor: red. Urszula Swadźba
- Język: polski
- Premiera: 2015-10-29
- Kategoria: Edukacja
20 lat transformacji w aspekcie regionalnym. Śląsk. Refleksje socjologów
autor: red. Urszula Swadźba
Jeżeli nie widzisz powyżej porównywarki cenowej, oznacza to, że nie posiadamy informacji gdzie można zakupić tę publikację. Znalazłeś błąd w serwisie? Skontaktuj się z nami i przekaż swoje uwagi (zakładka kontakt).
Streszczenie ebooka:
Zbiór artykułów dotyczących społecznych problemów i przeobrażeń Śląska – jego polskiej i czeskiej części – w okresie transformacji systemowej. Przedstawiono zarówno zmiany świadomościowe, jak i gospodarcze. Ukazano złożoność przemian przestrzennych regionu oraz społeczne aspekty rewitalizacji śląskich miast. Podjęto również istotną kwestię przeobrażeń w zakresie postaw obywatelskich. Uwagę badaczy zwrócił problem szkolnictwa, przemiany aspiracji edukacyjnych, a także procesy zachodzące na wojewódzkim rynku pracy. Dzięki omówieniu przestrzennych i politycznych zmian czeskiego Śląska i Moraw, specyfika procesów transformacji została ujęta w perspektywie międzynarodowej.
Publikacja adresowana jest do pracowników naukowych, studentów oraz praktyków zajmujących się problematyką śląską.
O ebooku:
20 lat transformacji w aspekcie regionalnym. Śląsk. Refleksje socjologów - to ebook opublikowany przez Uniwersytet Śląski.
Numer ISBN tej publikacji to 9788380126527.
Premiera "20 lat transformacji w aspekcie regionalnym. Śląsk. Refleksje socjologów" miała miejsce dnia 2015-10-29.
Autorem jest red. Urszula Swadźba. Oryginalnym językiem tej publikacji jest język polski.
Został on zakwalifikowany w kategorii: Edukacja. Napopularniejsze rozszerzenia plików dla 20 lat transformacji w aspekcie regionalnym. Śląsk. Refleksje socjologów to MOBI, EPUB oraz PDF.
Aby przeczytać cały ebook 20 lat transformacji w aspekcie regionalnym. Śląsk. Refleksje socjologów musisz poświęcić ~5 -7 godzin. Na ebook składa się około 232 stron co w uśrednionym przeliczeniu daje około 58000 słów.