Szczegóły:
- Wydawca: Wydawnictwo e-bookowo
- ISBN: 9788361184300
- Autor: Honorata Chorąży-Przybysz
- Język: polski
- Premiera: 2009
- Kategoria: Praktyczna edukacja, samodoskonalenie, motywacja
ABC Emigranta
autor: Honorata Chorąży-Przybysz
Jeżeli nie widzisz powyżej porównywarki cenowej, oznacza to, że nie posiadamy informacji gdzie można zakupić tę publikację. Znalazłeś błąd w serwisie? Skontaktuj się z nami i przekaż swoje uwagi (zakładka kontakt).
ABC Emigranta | Ebook | Opis
Wstyd się przyznać, lecz ta książka powstała z mojego… zdenerwowania i zamiłowania do bycia przekorną. Nigdy nie lubiłam nieprawdziwej wizji życia emigrana-nieudacznika, pracującego całe życie gdzieś w podrzędnym barze, za marne pieniądze i do tego nielegalnie. W pewnym momencie polskie media i prasa skupiły się głównie na ukazaniu smutnego losu emigranta, który nie znajduje upragnionej krainy mlekiem i miodem płynącej, lecz jedynie poniżenie i zawodową porażkę. Miałam dość! Postanowiłam się zbuntować!
Książka pokazuje i tłumaczy dlaczego tak wielu emigrantom się nie udaje i co zrobić by jednak odnieść sukces emigracyjny, na przekór stereotypom i mitom społecznym. Udowodniłam swoim życiem, że sukces na emigracji jest możliwy i pragnę by jeszcze więcej osób podążyło moją ścieżką, bo zwyczajnie na to zasługują! Jest to wyjątkowy poradnik dla emigrantów (i nie tylko) dotyczący tego jak odnieść sukces zawodowy w nowym kraju. Pokazuje, że nie tylko znajomość języka decyduje o sukcesie za granicą, ale przede wszystkim inteligencja społeczna, czyli określony sposób zachowań oraz działań, które umożliwiają adaptację w innym kraju. Książka obala kilka typowych mitów związanych z wiarą w sukces na emigracji, objaśniając przyczyny ich powstania i popularności.
Dzieło dużo uwagi poświęca tematyce motywacji wewnętrznej oraz inteligencji społecznej, które są kluczowe w procesie pozytywnej adaptacji do nowych warunków emigracyjnych. Przykłady, poparte moim własnym doświadczeniem, niekiedy smutne, niekiedy humorystyczne pozwalają czytelnikowi zrozumieć prawidła swoistej ‚psychologii społecznej emigracji’.