
Szczegóły:
- Wydawca: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
- ISBN: 9788323531456
- Autor: Ewa Podrez
- Język: polski
- Premiera: 2018-02-18
- Kategoria: Naukowe i akademickie
Badania nad embrionami ludzkimi w świetle etyki i prawa
autor: Ewa Podrez
Jeżeli nie widzisz powyżej porównywarki cenowej, oznacza to, że nie posiadamy informacji gdzie można zakupić tę publikację. Znalazłeś błąd w serwisie? Skontaktuj się z nami i przekaż swoje uwagi (zakładka kontakt).
Streszczenie ebooka:
Współczesne nauki medyczne i przyrodnicze posiadają ogromne możliwości ingerencji w rozwój zygoty, embrionu i płodu ludzkiego. Społeczne oceny takich praktyk dalekie są od zgodności, a regulacja prawna budzi wiele zastrzeżeń. Prezentowana książka zajmuje się problemami badań nad embrionami ludzkimi z trzech perspektyw. Część autorów skupia się na języku dyskusji bioetycznych, komentując najczęściej używane pojęcia w świetle dorobku nauk przyrodniczych i medycznych, antropologii, a także nauk społecznych i prawnych. Inni autorzy rozwijają zagadnienia filozoficzne i etyczne, aby móc uzasadniać określone rozstrzygnięcia bioetyczne. Prezentowane są przy tym stanowiska wspierające oraz krytyczne. Trzecia grupa wypowiedzi odnosi się wprost do współczesnej praktyki prawa międzynarodowego oraz do konkretnych doświadczeń związanych z badaniami nad ludzkimi embrionami.
O ebooku:
Badania nad embrionami ludzkimi w świetle etyki i prawa - to ebook opublikowany przez Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego.
Numer ISBN tej publikacji to 9788323531456.
Premiera "Badania nad embrionami ludzkimi w świetle etyki i prawa" miała miejsce dnia 2018-02-18.
Autorem jest Ewa Podrez. Oryginalnym językiem tej publikacji jest język polski.
Został on zakwalifikowany w kategorii: Naukowe i akademickie. Napopularniejsze rozszerzenia plików dla Badania nad embrionami ludzkimi w świetle etyki i prawa to MOBI, EPUB oraz PDF.
Aby przeczytać cały ebook Badania nad embrionami ludzkimi w świetle etyki i prawa musisz poświęcić ~5 -7 godzin. Na ebook składa się około 217 stron co w uśrednionym przeliczeniu daje około 54000 słów.