Szczegóły:
- Wydawca: MALWAREHUNTER
- ISBN: 9788378534068
- Autor: Leszek IGNATOWICZ
- Język: polski
- Premiera: 2015-02-17
- Kategoria: Poradniki
Cyfrowe ślady mówią. Poradnik ochrony prywatności
autor: Leszek IGNATOWICZ
Jeżeli nie widzisz powyżej porównywarki cenowej, oznacza to, że nie posiadamy informacji gdzie można zakupić tę publikację. Znalazłeś błąd w serwisie? Skontaktuj się z nami i przekaż swoje uwagi (zakładka kontakt).
Cyfrowe ślady mówią. Poradnik ochrony prywatności | Ebook | Opis
Po co nam prywatność?
W październiku ubiegłego roku opublikowałem bezpłatnego ebooka „Cyfrowe ślady. Jest się czego bać”, który w przystępny sposób wyjaśnia zagrożenia naszej prywatności w cyfrowym świecie.
Niestety, świadomość tych zagrożeń jest niewielka. Po części wynika to z propagowania poglądu, że jeśli nie masz nic do ukrycia, nie musisz niczego się obawiać, ujawniając prywatne informacje o sobie. Jest to jeden z argumentów podnoszonych przez amerykańską Agencję Bezpieczeństwa Krajowego (ang. National Security Agency, NSA), czy też globalne cyberkorporacje z Google i Facebookiem na czele. Jednak ujawniona przez Edwarda Snowdena skala masowej inwigilacji z wykorzystaniem globalnej sieci Internet budzi niepokój.
Śledzenie użytkowników Internetu w celach komercyjnych też nie jest tak niewinne, jak wmawiają nam cyberkorporacje. Być może nie gromadzą one danych osobowych użytkowników swoich serwisów, lecz profilują ich pod kątem personalizacji usług, a zwłaszcza reklamy ukierunkowanej.
Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na postawione powyżej pytanie. Jeśli komuś wygodnie nie przejmować się utratą prywatności, jaką nieuchronnie powoduje korzystanie z Internetu, to jego prawo.
Ebooka „Cyfrowe ślady mówią. Poradnik ochrony prywatności” napisałem dla tych, którzy korzystając z obfitości zasobów Internetu, chcą też chronić swoją prywatność. Nie jest to takie trudne, nie wymaga zbyt wielu zabiegów, a pomoże uniknąć kłopotów.
Tworząc ten Poradnik starałem się realizować dwa istotne założenia – po pierwsze pisać wnikliwie, lecz przystępnie, a po drugie pamiętać o zasadzie, że „mniej znaczy więcej”, czyli unikać nieistotnych dywagacji.