
Szczegóły:
- Wydawca: Słowo/obraz terytoria
- ISBN: 9788374533140
- Autor: Piotr Śniedziewski
- Język: polski
- Premiera: 2015-07-30
- Kategoria: Inne
Elegijna świadomość romantyków
autor: Piotr Śniedziewski
Jeżeli nie widzisz powyżej porównywarki cenowej, oznacza to, że nie posiadamy informacji gdzie można zakupić tę publikację. Znalazłeś błąd w serwisie? Skontaktuj się z nami i przekaż swoje uwagi (zakładka kontakt).
Streszczenie ebooka:
Jak poradzić sobie z niemożliwą do przepracowania stratą? Jak zamieszkać w teraźniejszości? Jak poczuć się u siebie wśród ruin i grobów? Te trzy pytania (o podmiot, doświadczenie czasu oraz przestrzeń) okazały się kluczowe w romantycznym myśleniu o elegii. W pierwszej połowie XIX wieku w całej Europie elegia przestała być postrzegana jako gatunek posiadający jasne wyznaczniki formalne. Romantycy chętniej mówili o elegijności, definiując ją jako szczególny sposób postrzegania i odczuwania świata. Co więcej, byli przekonani, że elegijność jest rewersem sielskości. Tą ostatnią nie można się zaś zachwycać, wyzbywszy się obawy przed jej utratą. Poeci usiłowali uchwycić to zjawisko, sięgając po topikę wyrastającą z tradycji pastoralnej. Świadomość elegijna jest zatem wyrazem przeświadczenia, że literatura to zapis zmagań z życiem, które – pomimo sekretnych pragnień i projektów – zawsze zawodzi nasze oczekiwania oraz odziera rzeczywistość ze złudzeń, w których istnienie chcielibyśmy wierzyć.
O ebooku:
Elegijna świadomość romantyków - to ebook opublikowany przez Słowo/obraz terytoria.
Numer ISBN tej publikacji to 9788374533140.
Premiera "Elegijna świadomość romantyków" miała miejsce dnia 2015-07-30.
Autorem jest Piotr Śniedziewski. Oryginalnym językiem tej publikacji jest język polski.
Został on zakwalifikowany w kategorii: Inne. Napopularniejsze rozszerzenia plików dla Elegijna świadomość romantyków to MOBI, EPUB oraz PDF.
Aby przeczytać cały ebook Elegijna świadomość romantyków musisz poświęcić ~5 -7 godzin. Na ebook składa się około 229 stron co w uśrednionym przeliczeniu daje około 57000 słów.