Szczegóły:
- Wydawca: Helion
- ISBN: 9788324691296
- Autor: Charles Platt
- Język: polski
- Premiera:
- Kategoria: Komputery i informatyka
Elektronika. Od praktyki do teorii. Kolejne eksperymenty
autor: Charles Platt
Jeżeli nie widzisz powyżej porównywarki cenowej, oznacza to, że nie posiadamy informacji gdzie można zakupić tę publikację. Znalazłeś błąd w serwisie? Skontaktuj się z nami i przekaż swoje uwagi (zakładka kontakt).
Elektronika. Od praktyki do teorii. Kolejne eksperymenty | Ebook | Opis
36 ilustrowanych eksperymentów, które wyjaśnią Ci działanie układów logicznych, wzmacniaczy, czujników i wielu innych komponentów.
O czym marzy każdy majsterkowicz? Oczywiście o własnoręcznym zbudowaniu działającego urządzenia elektronicznego, rozwiązującego codzienne problemy! Uważasz, że wymaga to ogromnej wiedzy? Myślisz, że brak doświadczenia może stanąć Ci na drodze? Bez obaw! Do odniesienia sukcesu wystarczą ten podręcznik oraz odrobina chęci.
Ta książka to kontynuacja bestsellera Elektronika. Od praktyki do teorii, który podbił serca pasjonatów elektroniki na całym świecie. Znajdziesz w niej opis 36 nowych eksperymentów, które zmienią Twoje życie! Zorientuj się, jak zbudować automatyczny sterownik oświetlenia oraz jak reagować na informacje z różnych czujników. Zobacz, jak wykorzystać przekaźniki, bramki logiczne, wzmacniacze oraz diody. Cechą charakterystyczną tej książki są liczne ilustracje, prezentujące realizowane projekty. Dzięki nim błyskawicznie zrozumiesz, co autor miał na myśli. Sięgnij po ten wyjątkowy podręcznik i spełnij swoje marzenia!
Dzięki tej książce:
Zbuduj elektroniczną wyrocznię wykonaną na bazie dekodera i licznika binarnego.
Stwórz przyrząd do testowania zdolności paranormalnych za pomocą bramek logicznych NAND, NOR i XNOR.
Wykonaj obwód urządzenia chroniącego Cię przed nadmiernym hałasem, oparty na wzmacniaczach operacyjnych i kondensatorach.
Połącz ze sobą układ zegarowy, licznik i multiplekser — stwórz wciągającą grę hazardową.
Stwórz elektroniczną wersję gry w kółko i krzyżyk — zastosuj w praktyce magnesy i kontaktrony.
pseudolosowe za pomocą enkodera przyrostowego i termistora.
Ucz się wykonując praktyczne projekty i baw się przy tym wyśmienicie!
„To najlepsza technika nauczania”.
— Hans Camenzind — twórca układu zegarowego 555