
Szczegóły:
- Wydawca: RM
- ISBN: 9788377734803
- Autor: Mirosław Tryczyk
- Język: polski
- Premiera:
- Kategoria: Historia, militaria, wojskowość
Miasta śmierci
autor: Mirosław Tryczyk
Jeżeli nie widzisz powyżej porównywarki cenowej, oznacza to, że nie posiadamy informacji gdzie można zakupić tę publikację. Znalazłeś błąd w serwisie? Skontaktuj się z nami i przekaż swoje uwagi (zakładka kontakt).
Streszczenie ebooka:
Poruszający i prawdziwy obraz wydarzeń, o których nie możemy zapomnieć. Książka „Miasta śmierci” poświęcona pogromom Żydów we wschodniej Polsce w latach 1941-42 ukaże się 21 października nakładem Wydawnictwa RM.Kilka lat temu dzięki głośnej książce Jana Tomasza Grossa w polskiej świadomości pojawił się temat Jedwabnego. Jednak był to jedynie wierzchołek góry lodowej. Wąsosz, Radziłów, Szczuczyn czy Jasionówka to tylko niektóre miasteczka i wsie, w których dochodziło do pogromów ludności żydowskiej – tym tragiczniejszych, że dokonywanych przez sąsiadów.Książka Mirosława Tryczyka wprowadza zupełnie nowe informacje na temat zbrodni dokonanych na obywatelach polskich pochodzenia żydowskiego w latach 1941-1942. Historyczne znaczenie opisywanych wydarzeń i analizowanej ideologii jest dla autora punktem wyjścia do pogłębionych rozważań nad źródłami oraz przejawami postaw antysemickich w Polsce z okresu drugiej wojny światowej, oraz szerzej – nad kondycją ludzką. Wydarzenia opisane w książce to przerażający przykład tego, do czego zdolni są zwykli ludzie, jeśli uzbroi się ich w odpowiednią ideologię i da – choćby milczące – przyzwolenie na zbrodnię.
O ebooku:
Miasta śmierci - to ebook opublikowany przez RM.
Numer ISBN tej publikacji to 9788377734803.
Premiera "Miasta śmierci" miała miejsce dnia .
Autorem jest Mirosław Tryczyk. Oryginalnym językiem tej publikacji jest język polski.
Został on zakwalifikowany w kategorii: Historia, militaria, wojskowość. Napopularniejsze rozszerzenia plików dla Miasta śmierci to MOBI, EPUB oraz PDF.
Aby przeczytać cały ebook Miasta śmierci musisz poświęcić ~2 -4 godziny. Na ebook składa się około 118 stron co w uśrednionym przeliczeniu daje około 29000 słów.