Szczegóły:
- Wydawca: Dom Wydawniczy PWN
- ISBN: 9788377052921
- Autor: Elaine Fox
- Język: polski
- Premiera: 2013-04-17
- Kategoria: Popularnonaukowe
Między pesymizmem a optymizmem
autor: Elaine Fox
Jeżeli nie widzisz powyżej porównywarki cenowej, oznacza to, że nie posiadamy informacji gdzie można zakupić tę publikację. Znalazłeś błąd w serwisie? Skontaktuj się z nami i przekaż swoje uwagi (zakładka kontakt).
Między pesymizmem a optymizmem | Ebook | Opis
TEST ORIENTACJI ŻYCIOWEJ
SKALA POSZUKIWANIA DOZNAŃ
BADANIE SATYSFAKCJI Z ŻYCIA
EKSPERYMENTY, KWESTIONARIUSZE, DOŚWIADCZENIA
Jak dzięki optymizmowi stać się multimilionerem?
Gdzie w ludzkim ciele znajduje się ośrodek przyjemności?
Czemu łatwiej jest być pesymistą niż optymistą?
W jaki sposób uchronić się przed zgubnym efektem nocebo?
Dlaczego optymizm przedłuża życie?
Zwykło się mawiać, że optymista i pesymista żyją tak samo długo, tylko optymista trochę weselej.Czy można przeprogramować mózg, tak by zmienić siebie i swój sposób postrzegania świata? Zadanie to z pewnością niełatwe, ale – jak przekonuje autorka książki – zdecydowanie możliwe. Profesor Elaine Fox opisuje dwa typy osobowości, chmurną i pogodną, i wyjaśnia, że mają one źródła w ludzkim umyśle, który – jak wynika z odkryć współczesnej nauki – łatwo ulega przeobrażeniom. Skoro więc mózg jest w stanie się zmieniać, możemy wpływać na to, kim jesteśmy. Książka ujawnia różne rodzaje technik, dzięki którym pesymiści nauczą się myśleć pozytywnie i znajdą szczęście, a lekkoduchom skłonnym do nadmiernego ryzyka pozwolą one odzyskać kontrolę nad życiem.
Jak odnaleźć w sobie optymistę?
„Każde doświadczenie, od najbłahszego po najdonioślejsze, przekształca mózg. Elaine Fox pokazuje, jak dobrze to wykorzystać, jak zarządzać zmianami, które go ulepszają”.Joseph LeDoux, autor ‚Mózgu emocjonalnego’
„Żaden Kłapouch na świecie nie powinien się poddawać: mózg może się zmieniać”.„Psychology Today”
Elaine Fox – psycholog eksperymentalna i neurofizjolog. Obecnie dyrektor Laboratorium Neurobiologii Afektywnej na Wydziale Psychologii uniwersytetu w Essex. Na swoim koncie ma wiele publikacji dotyczących naukowych aspektów strachu i optymizmu. O jej tezach dyskutowano m.in. na łamach czasopism: „Economist”, „New Scientist”, „New York Times” czy „Times”.