Szczegóły:
- Wydawca: Prószyński Media
- ISBN: 9788379617920
- Autor: Paul Halpern
- Język: polski
- Premiera: 2014-07-30
- Kategoria: Dokument, literatura faktu, reportaże
Nasz inny Wszechświat
autor: Paul Halpern
Jeżeli nie widzisz powyżej porównywarki cenowej, oznacza to, że nie posiadamy informacji gdzie można zakupić tę publikację. Znalazłeś błąd w serwisie? Skontaktuj się z nami i przekaż swoje uwagi (zakładka kontakt).
Nasz inny Wszechświat | Ebook | Opis
Obserwowalny Wszechświat, który obejmują nasze teleskopy, jest niewiarygodnie wielki. Jednakże współczesne teorie sugerują, że istnieje dużo więcej niż to, co możemy zarejestrować naszymi instrumentami. Wszechświat może być nieskończony. Kolosalne strumienie galaktyk, olbrzymie niewypełnione regiony zwane pustkami i inne niewyjaśnione zjawiska mogą stanowić wskazówkę, że nasz Wszechświat jest częścią większego królestwa zwanego multiświatem.
Jak wielki jest obserwowalny Wszechświat? Co leży poza nim? Czy istniał czas przed Wielkim Wybuchem? Czy przestrzeń ma niewidoczne wymiary? Czy Wszechświat jest hologramem i wszystko, co zachodzi wewnątrz niego, zapisane jest na jego powierzchni?
W swojej książce fizyk Paul Halpern wyjaśnia, co już wiemy i czego możemy się wkrótce dowiedzieć o naszym zupełnie wyjątkowym Wszechświecie, który jest całkiem inny, niż jeszcze niedawno sądziliśmy.
Wyjaśnia, co wiemy o Wielkim Wybuchu, przyspieszającym Wszechświecie, ciemnej energii, ciemnym przepływie i ciemnej materii, dzięki czemu możemy przeanalizować kilka teorii dotyczących zawartości Wszechświata i odpowiedzieć na pytanie, dlaczego jego krawędź odsuwa się od nas coraz szybciej.
Paul Halpern jest profesorem fizyki na Uniwersytecie Nauk Ścisłych w Filadelfii (USA). W trakcie swojej naukowej drogi otrzymał prestiżowe stypendium Guggenheima, a następnie stypendium Fulbrighta. Jest autorem kilkunastu książek popularnonaukowych, w których prezentuje problemy przestrzeni, czasu, wyższych wymiarów, ciemnej energii, ciemnej materii, fizyki cząstek i kosmologii. Za swoją działalność popularyzatorską otrzymał nagrodę literacką Athenaeum Society.