Szczegóły:
- Wydawca: Lexis Nexis
- ISBN: 9788327808103
- Autor: Stanisław Sagan
- Język: polski
- Premiera: 2014-09-26
- Kategoria: Prawo i podatki
Organy i korporacje ochrony prawa. Wydanie 4
autor: Stanisław Sagan
Jeżeli nie widzisz powyżej porównywarki cenowej, oznacza to, że nie posiadamy informacji gdzie można zakupić tę publikację. Znalazłeś błąd w serwisie? Skontaktuj się z nami i przekaż swoje uwagi (zakładka kontakt).
Organy i korporacje ochrony prawa. Wydanie 4 | Ebook | Opis
Niniejsze opracowanie pomyślane zostało jako podręcznik akademicki, który obejmuje możliwie pełny przegląd organów i instytucji służących ochronie prawa, zarówno krajowych, jak i ponadnarodowych. Kierowane jest przede wszystkim do studentów prawa i administracji, niemniej Autorzy są przekonani, że znajdzie czytelników także wśród studentów politologii, europeistyki, ekonomii. Może być także przydatne praktykom związanym z wymiarem sprawiedliwości i organami ochrony prawa, a także politykom, samorządowcom i innym osobom zainteresowanym sprawami publicznymi — jako swoisty przewodnik po nich, albowiem wzrost liczby tych organów, funkcje i podział kompetencji nastręczają obecnie kłopotów nie tylko niespecjalistom.
Stanisław Sagan – profesor zwyczajny, trzykrotny doktor honoris causa, Prorektor ds. Współpracy z Zagranicą Uniwersytetu Rzeszowskiego, a obecnie dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego, kierownik Katedry Prawa Konstytucyjnego. Jest autorem ponad stu opracowań naukowych, w tym monografii poświęconych ustrojom państw europejskich, w szczególności państw nordyckich, między innymi unikalnej monografii Ustrój polityczny Republiki Islandii; tłumaczeń konstytucji Słowacji, Norwegii, Islandii, Luksemburga, Finlandii, Armenii, a także kilku wydań podręczników do prawa konstytucyjnego, nauki o państwie współczesnym oraz organów i korporacji ochrony prawa.
Viktoriya Serzhanova – profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Rzeszowskiego, doktor habilitowana, prodziekan ds. Współpracy z Zagranicą Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego, kierownik Katedry Ustrojów Państw Europejskich. Jest autorką ponad osiemdziesięciu opracowań naukowych poświęconych systemom politycznym państw europejskich, teorii państwa, organom ochrony prawa, w tym współautorką kilku wydań podręczników do nauki o państwie współczesnym oraz organów i korporacji ochrony prawa. Specjalizuje się w ustrojach państw nordyckich, w szczególności Finlandii i jest m.in. autorką monografii poświęconej tej tematyce. Jest ponadto współautorką tłumaczeń konstytucji Luksemburga, Finlandii i Armenii.