Szczegóły:
- Wydawca: Naukowe Wydawnictwo IVG
- ISBN: 9788362062874
- Autor: Aleksandra Fudali
- Język: polski
- Premiera: 2017-12-23
- Kategoria: Naukowe i akademickie
Perspektywy rozwoju gospodarczego Polski – Wybrane aspekty
autor: Aleksandra Fudali
Jeżeli nie widzisz powyżej porównywarki cenowej, oznacza to, że nie posiadamy informacji gdzie można zakupić tę publikację. Znalazłeś błąd w serwisie? Skontaktuj się z nami i przekaż swoje uwagi (zakładka kontakt).
Perspektywy rozwoju gospodarczego Polski – Wybrane aspekty | Ebook | Opis
Monografia naukowa pt.: „Perspektywy rozwoju gospodarczego Polski – Wybrane aspekty” jest to praca zbiorowa, autorstwa 6 osób, składająca z 7 głównych tematów, będąca owocem konferencji naukowej pt.: „Perspektywy rozwoju gospodarczego Polski” zorganizowanej w dniu 23-24 listopada 2017 roku. Ambitnym celem naszego projektu badawczego była próba zastanowienia się: w jakim stopniu we współczesnym świecie, przez który przetaczają się kolejne fale globalizacji, a w szczególności w kontekście coraz bardziej zaawansowanego procesu integracji międzynarodowej, można aktywnie sterować procesami wzrostu i rozwoju gospodarczego, a w tym społecznego kraju, tak aby sprzyjać w miarę bezpiecznemu, zrównoważonemu i trwałemu wzrostu kraju. Z punktu widzenia realizacji z definicji zrównoważonego rozwoju zapisanej w Ustawie Prawo Ochrony Środowiska oraz z zasady Konstytucyjnej wynika, że wszelkie działania o charakterze społeczno-gospodarczym prowadzone w oparciu o cele nakreślone w strategiach, politykach i programach sektorowych oraz innych dokumentach dotyczących rozwoju społecznego i gospodarczego, czy ochrony środowiska i jego zasobów powinny być wzajemnie powiązane i realizowane zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju. Istotną rolę w kreowaniu celów i priorytetów związanych z długookresowym rozwojem kraju zgodnych z zasadą zrównoważonego rozwoju pełni „Strategia Rozwoju Kraju 2007-2015”. Jest to dokument planistyczny, określający uwarunkowania, główne cele i kierunki rozwoju społeczno-gospodarczego kraju oraz kierunki przestrzennego zagospodarowania kraju z uwzględnieniem zasady zrównoważonego rozwoju. W Strategii określono wizję Polski w 2015 roku, zgodnie z którą będzie to kraj o wysokim poziomie i jakości życia mieszkańców oraz silnej i konkurencyjnej gospodarce, zdolnej do tworzenia nowych miejsc pracy. Państwo zobowiązało się do realizacji polityki zrównoważonego rozwoju przez integrowanie działań w sferze gospodarczej, społecznej i środowiskowej w interesie przyszłych pokoleń.
Za główny cel strategii przyjęto podniesienie poziomu i jakości życia mieszkańców Polski: poszczególnych obywateli i rodzin. Osiągnięcie powyższego celu możliwe jest tylko w warunkach realizacji zasad zrównoważonego rozwoju oraz pielęgnowania i zachowania dziedzictwa kulturowego Polski. Strategia jako nadrzędny, wieloletni dokument strategiczny rozwoju społeczno-gospodarczego kraju stanowi wytyczną dla innych strategii i programów. Niniejsza praca prezentuje tylko wstęp do powyższego zagadnienia na podstawie zebranych materiałów z szeroko dostępnych danych źródłowych oraz oryginalnych prac naukowych poszczególnych autorów. W związku, iż tematyka książki jest bardzo głęboka oraz szeroka, gdyż dotyczy niemal wszystkich aspektów z dyscyplin naukowych, takich jak: nauki społeczne, rolnicze, to w jednym wydaniu nie ma możliwości na pełne przedstawienie wszystkich niezbędnych materiałów, opracowanie analiz i zaprezentowanie końcowych ogólnych wniosków. Liczymy, iż przy następnej okazji, podczas spotkania naukowego, będziemy mogli przygotować kolejną część wydania książki. Wobec tego serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wspólnej dyskusji i rozważań nad tym tematem podczas kolejnej konferencji. Prosimy również o odwiedzanie strony konferencyjnej naszego organizatora, na której znajdują się bieżące informacje dotyczące organizowanych konferencji w najbliższym czasie www.groupivg.com/konferencja.