Szczegóły:
- Wydawca: Psychoskok Wydawnictwo
- ISBN: 9788363548032
- Autor: Adam Brzeski
- Język: polski
- Premiera: 2012-08-10
- Kategoria: Dokument, literatura faktu, reportaże
Prawo skorpiona czyli podstępna Temida
autor: Adam Brzeski
Jeżeli nie widzisz powyżej porównywarki cenowej, oznacza to, że nie posiadamy informacji gdzie można zakupić tę publikację. Znalazłeś błąd w serwisie? Skontaktuj się z nami i przekaż swoje uwagi (zakładka kontakt).
Prawo skorpiona czyli podstępna Temida | Ebook | Opis
O polskim wymiarze sprawiedliwości powiedziano już wiele krytycznych słów. Znana powszechnie jest przewlekłość postępowań. Również w tej publikacji zwrócono na to uwagę. Książka ta opowiada los jednego przedsiębiorcy uwikłanego w tryby nierychliwej sprawiedliwości. Sprawiedliwości na dodatek trochę na opak. To wszystko zdarzyło się naprawdę w Polsce w okresie transformacji ustrojowej. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć ile było tego rodzaju przypadków w całej Polsce w tym okresie? Ile stracono szans i ducha uczciwych przedsiębiorców, tak przecież cennych w warunkach gospodarki rynkowej.
Wszystko można wytłumaczyć nieporadnością systemu sprawiedliwości w przejściowym okresie transformacji. Zmieniało się wtedy nie tylko otoczenie rynkowe ludzi i firm ale i prawo, które nie zawsze było interpretowane zgodnie z intencjami ustawodawcy. Praktyka działania wymiaru sprawiedliwości tkwiła trochę w czasach PRL, gdzie pierwszeństwo miały podmioty uspołecznione i państwowe przed prywatnymi. Gdzie znajdowała się równość podmiotów wobec prawa?
Anonimowy bohater tej książki opisuje od strony prawnej swoje 20 lat gehenny z wymiarem sprawiedliwości, dając upust swej bezradności i słusznej złości. Dwadzieścia lat beznadziejnej walki z wiatrakami – młynami sprawiedliwości zamiast działalności skupionej na pomnażaniu bogactwa i pomyślności swojej i całego przecież narodu. Polskie prawo okazało się dla bohatera tej opowieści prawem skorpiona, który podstępnie wbija swój kolec jadowy, skutecznie obezwładniający i zabijający swoją ofiarę. Z jednej strony logika i sam wymiar sprawiedliwości po czasie przyznały sprawiedliwość naszemu bohaterowi a z drugiej strony niekończące się korowody i sofistyka stosowana w długim okresie postępowań przed sądem odebrały naszemu bohaterowi prawie wszystko.