Szczegóły:
- Wydawca: Helion
- ISBN: 9788324626861
- Autor: Mark Lutz
- Język: polski
- Premiera: 2011-03-25
- Kategoria: Komputery i informatyka
Python. Leksykon kieszonkowy. Wydanie IV
autor: Mark Lutz
Jeżeli nie widzisz powyżej porównywarki cenowej, oznacza to, że nie posiadamy informacji gdzie można zakupić tę publikację. Znalazłeś błąd w serwisie? Skontaktuj się z nami i przekaż swoje uwagi (zakładka kontakt).
Python. Leksykon kieszonkowy. Wydanie IV | Ebook | Opis
Jakie możliwości kryją standardowe moduły biblioteczne?
Jak wykonywać operacje na plikach?
Jak stworzyć graficzny interfejs użytkownika?
Python to wyjątkowo praktyczny język programowania, idealnie nadający się do szybkiego rozwiązywania niecodziennych problemów, z którymi często borykają się koderzy. Nie wymusza on stosowania jednego stylu programowania, co pozwala na dużo większą elastyczność w trakcie pisania kodu. Umożliwia programowanie obiektowe, strukturalne i funkcyjne, a ponadto udostępnia zaawansowane mechanizmy zarządzania pamięcią, zapewnia dynamiczne sprawdzanie typów oraz czytelną składnię. Te wszystkie zalety powodują, że Python ma grupę swoich wiernych fanów.
Niniejsza książka należy do popularnej serii ‚Leksykon kieszonkowy’, dzięki której zawsze i wszędzie możesz przypomnieć sobie wybrane zagadnienia, związane z różną tematyką. Pozycja, którą właśnie trzymasz w rękach, została poświęcona językowi Python. W trakcie jej lektury zapoznasz się z takimi zagadnieniami, jak sterowanie przepływem programu, wykorzystanie pętli, list, słowników oraz operacje na plikach. Ponadto w każdej chwili będziesz mógł sprawdzić składnię oraz sposoby wykorzystania funkcji i wyjątków wbudowanych. Książka stanowi znakomite kompendium wiedzy na temat języka Python. Sprawdzi się ona w rękach początkującego użytkownika – jako przewodnik, a w rękach zaawansowanego programisty – jako pomocnik.
Wbudowane typy i operatory
Działania na liczbach
Operacje na łańcuchach znaków
Wykorzystanie Unicode w Pythonie
Obsługa list oraz słowników
Operacje na zbiorach i plikach
Sterowanie przepływem programu
Konwersja typów
Obsługa wyjątków
Wykorzystanie przestrzeni nazw
Zasięgi zmiennych
Przeciążanie operatorów
Standardowe moduły biblioteczne
Zastosowanie wyrażeń regularnych
Tworzenie graficznego interfejsu użytkownika
Wyciśnij jeszcze więcej z języka Python!