Szczegóły:
- Wydawca: Psychoskok
- ISBN: 9788379005536
- Autor: Adam Jan Czarski
- Język: polski
- Premiera: 2016-07-08
- Kategoria: Literatura piękna
„Szerszenie” czyli „W piekle Odsieczy Wiedeńskiej” tom II „Na krwawym szlaku”
autor: Adam Jan Czarski
Jeżeli nie widzisz powyżej porównywarki cenowej, oznacza to, że nie posiadamy informacji gdzie można zakupić tę publikację. Znalazłeś błąd w serwisie? Skontaktuj się z nami i przekaż swoje uwagi (zakładka kontakt).
„Szerszenie” czyli „W piekle Odsieczy Wiedeńskiej” tom II „Na krwawym szlaku” | Ebook | Opis
‚„Na Krwawym Szlaku” – to druga część powieści (trylogii) Adama Jana Czarskiego pt: –„ SZERSZENIE ”, czyli – „ W Piekle odsieczy Wiedeńskiej” . Pierwszy tom tej rycerskiej powieści pt: – „ Odsiecz ” kończy się opisem wielkiego zwycięstwa wojsk chrześcijańskich dowodzonych przez polskiego Króla Jana III Sobieskiego nad wojskami tureckiej Porty pod Wiedniem w dniu 12 września 1683 roku. Ocaleniem obleganego od dwóch miesięcy miasta i tryumfalną wizytą w uratowanej stolicy cesarstwa Króla Jana i jego sztabu oraz wielu wysokich przedstawicieli zwycięskich wojsk. Jest to ukoronowanie pierwszej części wielkiej kampanii wojennej , która trwała aż do 24 grudnia tegoż roku.
Tom drugi powieści ”Szerszenie” – pt. „ Na Krwawym Szlaku” obejmuje zdarzenia po bitwie wiedeńskiej, jak – spotkanie Króla Sobieskiego z cesarzem Leopoldem I, ochronę i transport wielkiej zdobyczy, los zabitych i rannych uczestników bitwy. Następnie wyzwoleńczy marsz armii sprzymierzonych przez Słowację i Węgry. Skomplikowane intrygi, zdrady, porwania i krwawe dramaty w gronie głównych bohaterów. Jest tu także szczegółowa relacja z przebiegu dwóch bitew pod Parkanami. Pierwsza okazała się tragiczna dla wojsk polskich. Zginęło w niej wielu rycerzy, a Król Sobieski znalazł się w śmiertelnym zagrożeniu. Druga bitwa – zwycięska, była znacznie większa niż pod Wiedniem i zakończyła się sromotną klęską wojsk tureckich. Swoim zasięgiem objęła przekroczenie Dunaju, zdobycie twierdzy i miasta Esterghom. I kontynuację marszu wyzwoleńczego, staczanie nowych bitew i zdobywanie tureckich twierdz.’