4.5/5 (127)
40
100
0
127
Szczegóły:
- Wydawca: Literatura Net Pl
- ISBN:
- Autor: Joseph Conrad
- Język: polski
- Premiera: 2000
- Kategoria: Literatura piękna
Tajfun i inne opowiadania
autor: Joseph Conrad
Jeżeli nie widzisz powyżej porównywarki cenowej, oznacza to, że nie posiadamy informacji gdzie można zakupić tę publikację. Znalazłeś błąd w serwisie? Skontaktuj się z nami i przekaż swoje uwagi (zakładka kontakt).
Tajfun i inne opowiadania | Ebook | Opis
Tytułowy „Tajfun” to opowieść o parowcu „Nan-Shan”, który zmuszony jest stanąć oko w oko z tropikalnym huraganem na Morzu Południowochińskim w okresie Bożego Narodzenia. Z kolei „Amy Foster” opowiada o pięknej kobiecie, która ma w otoczeniu opinię czarownicy ze względu na swą miłość do morza i unikanie ludzi. Wszystko to jednak ulega zmianie gdy spotyka ukraińskiego rozbitka, którym postanawia się zaopiekować. Rodzące się uczucie nie przypada jednak do gustu purytańskiej społeczności.
Szczegóły ebooka Tajfun i inne opowiadania:
135
strony
~3-5
godziny czytania
~33k
słów
Tajfun i inne opowiadania - powiązane ebooki
Zgrzyty to niezakończony projekt, urwany. Paradoksalnie chyba też najbardziej właśnie skończony, bo tych kilka wierszy, jak je Henryk ręcznie na kartkach formatu a4 przepisał z różnych karteluszek i z drobnymi zmianami przepisał raz jeszcze, te 214 wersów, można czytać jak...
Klemens Augustyn Kordecki – zakonnik, prezbiter, paulin, przeor klasztoru paulinów na Jasnej Górze i dowódca obrony klasztoru podczas jego oblężenia w czasie potopu szwedzkiego, prowincjał, wikariusz generalny oraz definitor prowincji zakonu paulinów w Polsce. Podczas potopu szwedzkiego w 1655 za...
Ludzie lubią się bać i śmiać, a życie pełne jest lęku, grozy, strachu i kpiny. Ludzie nie rozumieją, czym jest ten świat, dlatego żyją w obłędzie. O tym jest ta książka!
„W cieniu zakwitających dziewcząt” to drugi tom cyklu powieści Marcela Prousta „W poszukiwaniu straconego czasu”. Wydawnictwo Avia Artis zaprasza do zapoznania się z tym niekwestionowanym dziełem literatury światowej we wspaniałym tłumaczeniu Tadeusza Boya-Żeleńskiego.