Sprawdź online. Freebok.pl zachęca
  • Strona główna
  • Newsy
  • Czym są ebooki
  • Dla dzieci i młodzieży
  • Strona główna
  • Newsy
  • Czym są ebooki
  • Dla dzieci i młodzieży
Ebook Umowy wspólników inwestycyjne konsorcja joint-venture i inne podtypy spółki cywilnej – środki ochrony prawnej w przypadku naruszenia przez uczestnika pdf
4.5/5 (17)
15 100 0 17

Szczegóły:

  • Wydawca: C. H. Beck
  • ISBN: 9788381580809
  • Autor: Robert Szyszko
  • Język: polski
  • Premiera:
  • Kategoria: Prawo i podatki

Umowy wspólników inwestycyjne konsorcja joint-venture i inne podtypy spółki cywilnej – środki ochrony prawnej w przypadku naruszenia przez uczestnika

autor: Robert Szyszko

Jeżeli nie widzisz powyżej porównywarki cenowej, oznacza to, że nie posiadamy informacji gdzie można zakupić tę publikację. Znalazłeś błąd w serwisie? Skontaktuj się z nami i przekaż swoje uwagi (zakładka kontakt).

Streszczenie ebooka:

Niniejsza praca jest jedynym w literaturze polskiej opracowaniem problematyki środków ochrony prawnej w przypadku naruszenia przez jedną ze stron umowy inwestycyjnej (investment agreement), umowy wspólników (shareholders’ agreement), umowy konsorcjum, umowy joint-venture bądź innego podtypu umowy spółki cywilnej.

Charakterystyka konstrukcyjna tych umów powoduje, iż środki ochrony prawnej przysługujące stronom, różnić się będą zdecydowanie od środków ochrony prawnej występujących w „klasycznych” umowach dwustronnych i wzajemnych. Uprawnienia prawokształtujace obejmować będą m.in. możliwość wykluczenia z umowy strony, która dopuściła się naruszenia (względnie ograniczenia jej uprawnień członkowskich), możliwość domagania się rozwiązania umowy przez sąd (stwierdzenia jej nieważności). Możliwa będzie także kontynuacja umowy pomimo upadłości/ likwidacji jednej ze stron. Omówiona została także problematyka roszczeń „wykonawczych” przysługujących stronom (wykonanie zastępcze, wydanie surogatów, wydanie rzeczy/prawa wolnego od wad, wydanie korzyści uzyskanych z tytułu naruszenia zakazu konkurencji itp.). Ze względów pragmatycznych omówiono także praktyczne problemy dotyczące legitymacji czynnej i biernej, prowadzenia spraw oraz reprezentacji w przypadku sporu ze stroną umowy wielostronnej.

W rozdziale pierwszym pracy zostanie dokonana charakterystyka umowy spółki cywilnej, jako modelu dla wszelkiego typu umów, umożliwiających nieograniczonej liczbie podmiotów czerpanie korzyści ze wspólnej działalności, które jednocześnie nie tworzą odrębnego od ich uczestników podmiotu prawa (umowy partycypacyjne niepodmiototwórcze). W szczególności zostanie wyjaśnione co jest celem umowy spółki (umożliwienie jej uczestnikom czerpania korzyści ze wspólnie prowadzonej działalności), na czym polega jej wielostronny, niewzajemny i ciągły (art. 3651 KC) charakter. A także dlaczego zarówno istnienie wspólnego majątku, jak i wspólnego reprezentanta nie jest elementem konstytutywnym do uznania, iż ma się do czynienia z umową spółki cywilnej. Wreszcie zostanie wyjaśnione dlaczego umowy inwestycyjne, shareholder’s agreements, umowy konsorcjum, umowy joint-venture, stanowić będą podtypy umowy spółki cywilnej (tj. spółki o charakterze wewnętrznym, spółki konsorcjalnej, bądź spółki klasycznej).

W rozdziale drugim, sformułowane zostaną ogólne zasady dotyczące skutków naruszenia umowy spółki cywilnej, jako modelu konstrukcyjnego dla wszelkiego typu umów partycypacyjnych niepodmiototwórczych. W szczególności zaprezentowana zostanie tzw. dyrektywa kontynuacji umowy czyli reguła interpretacyjna umożliwiająca rozstrzygnięcie, kiedy i jakiego zobowiązania naruszenie nie będzie uzasadniać ustania umowy (a contrario kiedy i jakiego zobowiązania naruszenie skutkować będzie nieważnością umowy ex lege, względnie uzasadniać będzie rozwiązanie umowy przez sąd – art. 874 § 1 KC). Dyrektywa kontynuacji umożliwia bowiem dokonanie systematyki ogółu naruszeń, na:

1. naruszenia istniejące już na etapie zawierania umowy spółki:

skutkujące nieważnością umowy spółki (np. art. 387 § 1 KC w zw. z art. 58 § 1 KC, art. 721 § 1 KC w zw. z art. 58 § 2 KC;

bądź

pomimo zaistnienia których umowa spółki dochodzi do skutku (np. art. 387 § 1 w zw. z art. 58 § 3 KC, art. 721 § 2 KC);

2. naruszenia, które zaistniały już po zawarciu umowy spółki:

stanowiące „ważny powód’ umożliwiający każdemu z uczestników domaganie się rozwiązania umowy przez sąd (art. 874 § 1 KC);

bądź

pomimo zaistnienia których umowa spółki może być kontynuowana (a contrario z art. 874 § 1 KC), co jednak nie wyklucza możliwości wystąpienia przez pozostałych uczestników z innymi uprawnieniami, np. roszczeniami odszkodowawczymi, możliwością domagania się surogatów, wykonania zastępczego, domagania się wykluczenia wspólnika, który dopuścił się naruszenia itp.

W oparciu powyższą systematykę zostanie opracowany kompleksowy katalog środków ochrony prawnej (roszczeń i uprawnień prawokształtujących), przysługujących pozostałym stronom, w przypadku naruszenia umowy.

Powyższe tezy, zostaną następnie zweryfikowane poprzez ich zastosowanie do trzech najbardziej typowych zobowiązań ze stosunku członkostwa ciążących na wspólnikach tj. obowiązku lojalnego współdziałania (niem. Treuepflicht), zarówno w stosunkach wewnętrznych, jak i zewnętrznych (zakaz konkurencji), zobowiązania do wniesienia wkładu oraz zobowiązania do prowadzenia spraw.

W rozdziale trzecim przeanalizowane zostaną roszczenia i uprawnienia wynikające z tytułu naruszenia przez wspólnika zobowiązania do lojalnego współdziałania w stosunkach wewnętrznych i zewnętrznych (czynności polegające na zaniechaniu – non facere dokonywania określonych działań) Obejmować one będą zarówno zachowanie na etapie zawierania umowy wielostronnej (np. art. 721 KC), jak też po jej dojściu do skutku. Niezależnie od aspektów wynikających z regulacji KC, omówiona zostanie także problematyka roszczeń i uprawnień prawo kształtujących wynikających z ustawy o zwalczeniu nieuczciwej konkurencji („ZKNU”).

W rozdziale czwartym przeanalizowane zostaną roszczenia i uprawnienia przysługujące stronom,w przypadku naruszenia zobowiązania do wniesienia wkładu, jako najbardziej typowego zobowiązania polegającego na facere. Ze względów praktycznych, problematyka zobowiązania do wniesienia wkładu, nie będzie ograniczona tylko do wniesienia wkładu do „spółki” (tj. w sposób powodujący powstanie majątku wspólnego), ale typową dla konsorcjów sytuację, gdy wniesienie wkładu polega na świadczeniu usług bezpośrednio na rzecz kontrahentów spółki (tj. gdy nie powstaje majątek wspólny, a wynagrodzenie jest płacone liderowi konsorcjum, bądź bezpośrednio każdemu z konsorcjantów).

W rozdziale piątym przeanalizowane zostaną roszczenia i uprawnienia przysługujące stronom,w przypadku naruszenia zobowiązania do prowadzenia spraw spółki, czyli konieczności działania zgodnie z treścią nałożonego na wspólnika w stosunkach wewnętrznych obowiązku (art. 865 KC w zw. z art. 471 i n. KC).

O ebooku:

Umowy wspólników inwestycyjne konsorcja joint-venture i inne podtypy spółki cywilnej – środki ochrony prawnej w przypadku naruszenia przez uczestnika pdf 403 stron 403 strony
Umowy wspólników inwestycyjne konsorcja joint-venture i inne podtypy spółki cywilnej – środki ochrony prawnej w przypadku naruszenia przez uczestnika pdf 10 czytania ~10-12 godzin czytania
Umowy wspólników inwestycyjne konsorcja joint-venture i inne podtypy spółki cywilnej – środki ochrony prawnej w przypadku naruszenia przez uczestnika pdf 100k słow ~100k słów

Powiązane słowa kluczowe:

(spółki chomikuj cywilnej download ebook EPUB free inne inwestycyjne: joint-venture kindle konsorcja MOBI naruszenia ochrony pobierz ebook podtypy prawnej przez przypadku. Robert Środki Szyszko uczestnika umowy wspólników

Ten ebook możesz otowrzyć za pomocą poniższych narzędzi:

Umowy wspólników inwestycyjne konsorcja joint-venture i inne podtypy spółki cywilnej – środki ochrony prawnej w przypadku naruszenia przez uczestnika - to ebook opublikowany przez C. H. Beck.

Numer ISBN tej publikacji to 9788381580809.

Premiera "Umowy wspólników inwestycyjne konsorcja joint-venture i inne podtypy spółki cywilnej – środki ochrony prawnej w przypadku naruszenia przez uczestnika" miała miejsce dnia .

Autorem jest Robert Szyszko. Oryginalnym językiem tej publikacji jest język polski.

Został on zakwalifikowany w kategorii: Prawo i podatki. Napopularniejsze rozszerzenia plików dla Umowy wspólników inwestycyjne konsorcja joint-venture i inne podtypy spółki cywilnej – środki ochrony prawnej w przypadku naruszenia przez uczestnika to MOBI, EPUB oraz PDF.

Aby przeczytać cały ebook Umowy wspólników inwestycyjne konsorcja joint-venture i inne podtypy spółki cywilnej – środki ochrony prawnej w przypadku naruszenia przez uczestnika musisz poświęcić ~10 -12 godzin. Na ebook składa się około 403 stron co w uśrednionym przeliczeniu daje około 100000 słów.

Umowy wspólników inwestycyjne konsorcja joint-venture i inne podtypy spółki cywilnej – środki ochrony prawnej w przypadku naruszenia przez uczestnika - powiązane ebooki do pobrania:

Chomikuj, ebook online Prawo w medycynie. Wydanie 4. Agnieszka Fiutak

Prawo w medycynie. Wydanie 4

Podręcznik ,,Prawo w medycynie' zawiera omówienie regulacji prawnych obowiązujących w polskich przepisach w odniesieniu do wykonywania zawodów medycznych. W opracowaniu zawarto m.in.: formy wykonywania zawodów medycznych, prawa i obowiązki pracowników służby zdrowia, klasyfikację błędów medycznych.
Agnieszka Fiutak
Chomikuj, ebook online Taryfy w ciepłownictwie. Marzena Czarnecka

Taryfy w ciepłownictwie

Seria Prawo dla Firm to zbiór specjalistycznych opracowań praktycznych, skierowanych do organów zarządzających i nadzorczych, do indywidualnych przedsiębiorców oraz specjalistów poszukujących konkretnych rozwiązań. Wyselekcjonowana tematyka poszczególnych publikacji pozwala Autorom – praktykom w danej dziedzinie – udzielić odpowiedzi na pytania i...
Marzena Czarnecka
Chomikuj, ebook online Zasady etyki adwokackiej. Orzecznictwo Sądu Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Warszawie (2005-2018). Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska

Zasady etyki adwokackiej. Orzecznictwo Sądu Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Warszawie (2005-2018)

Wydawać by się mogło, że zasady etyczne palestry są tak stare jak sam zawód adwokata i że każdy wie jak powinien postępować. No, a już na pewno tak stare jak polski samorząd adwokacki, który właśnie obchodzi stulecie istnienia. Wydaje się...
Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska
Chomikuj, ebook online Prawo cywilne w pigułce. Wydanie 2. Aneta Gacka-Asiewicz

Prawo cywilne w pigułce. Wydanie 2

Zbliża się trudny egzamin, a Ty nie masz już czasu na wertowanie grubych podręczników? Jesteś studentem innych niż prawo kierunków i chciałbyś łatwo przyswoić sobie wiedzę z zakresu prawa cywilnego?A może musisz szybko powtórzyć materiał przed egzaminem wstępnym na aplikację?...
Aneta Gacka-Asiewicz

Czym tak na prawdę jest ebook?

eBook to po prostu cyfrowa wersja fizycznej książki przeznaczonej do czytania na komputerze, smartfonie, tablecie lub dedykowanym czytniku elektronicznym, takim jak Amazon Kindle. Co jest największą zaletą eBooka? Trzeba by powiedzieć, że to magia oszczędzania pieniędzy! Średnia cena eBooka drastycznie spadła w ostatnich latach i wynosi obecnie mniej niż 5 dolarów, podczas gdy średnia cena książki do druku nadal wynosi ponad 10 dolarów. Możesz nosić przy sobie dosłownie tysiące e-książek na swoim smartfonie, iPadzie lub e-czytniku i nie ważą one nic! Spróbuj zabrać ze sobą tysiąc drukowanych książek następnym razem, gdy będziesz w podróży - po prostu nie możesz tego zrobić. Ale dzięki eBookom możesz mieć przy sobie prawie nieograniczoną ilość książek, gdziekolwiek się wybierasz. W dzisiejszych czasach, kiedy ludzie czegoś chcą, chcą tego teraz. Możesz pobrać eBooka z praktycznie dowolnego miejsca na dowolnym urządzeniu obsługującym eBooka za pomocą jednego przycisku i pobrać go natychmiast. Koniec z jeżdżeniem do sklepu i wielogodzinnym włóczeniem się po dziesiątkach półek z książkami i czekaniem na przybycie zamówienia. Możesz mieć łatwy dostęp do eBooków w dowolnym miejscu i czasie. Pobierasz ebook i od razu możesz zacząć czytać. Kiedy czytasz eBooka, typ i rozmiar czcionki jest całkowicie konfigurowalny. Dla osób niedowidzących można czytać na 26-cio rozmiarowej czcionce Arial lub większej za jednym naciśnięciem przycisku. Po prostu nie można tego zrobić z fizyczną książką. Innym powodem, dla którego eBooki są tak wygodne, jest to, że można łatwo wyszukiwać wszystko, co jest potrzebne w książce.
freebok.pl to strona poświęcona ebookom. Jest to największa wyszukiwarka ebooków online w internecie. Dzięki freebok możesz dowiedzieć się wszystkiego co najważniejsze o poszukiwanych ebookach. Ebookie z roku na rok zdobywają większe zaufanie użytkowników, to właśnie z myślą o nich powstał freebok. Zapraszamy do korzystania z naszej wyszukiwarki ebooków online.

Ebookie online dla każdego

  • Albumy
  • Biografie
  • Biznes
  • Dla dorosłych, erotyka
  • Dla dzieci i młodzieży
  • Dokument, literatura faktu, reportaże
  • Drama
  • Dramat
  • Edukacja
  • Ekonomia, biznes, finanse
  • Encyklopedie, słowniki
  • Fantastyka
  • Fiction
  • Historia, militaria, wojskowość
  • Inne
  • Język polski
  • Klasyka literatury
  • Komiks i manga
  • Komputery i informatyka
  • Kryminał, sensacja, thriller
  • Kultura, sztuka, media
  • Lektury szkolne, opracowania lektur
  • Literatura piękna
  • Literature Of Manners
  • Mathematics
  • Nauka języków obcych
  • Naukowe i akademickie
  • Nonfiction
  • Obyczajowe
  • Philosophy
  • Poezja
  • Politics
  • Popularnonaukowe
  • Poradniki
  • Praktyczna edukacja, samodoskonalenie, motywacja
  • Prawo i podatki
  • Przewodniki
  • Psychologia i filozofia
  • Psychology
  • Publicystyka
  • Religia i rozwój duchowy
  • Romans
  • Sztuka
  • Thriller
  • Zdrowie, medycyna
Copyright © 2021 freebok.pl