Szczegóły:
- Wydawca: C. H. Beck
- ISBN: 9788325554125
- Autor: Marcin Bejm
- Język: polski
- Premiera: 2014
- Kategoria: Prawo i podatki
Ustawa o partnerstwie publiczno-prywatnym. Komentarz
autor: Marcin Bejm
Jeżeli nie widzisz powyżej porównywarki cenowej, oznacza to, że nie posiadamy informacji gdzie można zakupić tę publikację. Znalazłeś błąd w serwisie? Skontaktuj się z nami i przekaż swoje uwagi (zakładka kontakt).
Ustawa o partnerstwie publiczno-prywatnym. Komentarz | Ebook | Opis
Prezentowana publikacja przedstawia komentarz do ustawy z 19.12.2008 r. o partnerstwie publiczno-prywatnym. Niniejszy akt prawny określa zasady współpracy podmiotu publicznego i partnera prywatnego w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, jako służącej realizacji zadań publicznych formy współpracy między sektorem publicznym i prywatnym, mającej wspomagać modernizację kraju.
Komentarz, w sposób precyzyjny i jasny pozwala zapoznać się Czytelnikowi ze wszystkimi zagadnieniami związanymi z tematyką partnerstwa publiczno-prawnego, w tym m.in. z:
zakresem pojęciowym oraz podstawowym założeniem koncepcji partnerstwa publiczno-prawnego;
genezą partnerstwa publiczno-prywatnego;
wyborem partnera prywatnego;
partnerstwem publiczno-prawnym w formie spółki;
przepisami z zakresu finansów publicznych;
partnerstwem publiczno-prawnym w Polsce i świecie.
Nowe, 2. wydanie,ze względu na wciąż rosnącą liczbę spraw związanych zobsługą prawną przedsięwzięć partnerstwa publiczno-prywatnego znacznie bardziej zwraca uwagę na praktyczne aspekty stosowania ustawy,uwzględnia i szczegółowo prezentuje najnowsze zmiany, w tym m.in.:
zmiany obowiązującej od 1.1.2013 r., w której został dodany art. 18a mówiący o wpływie na poziom państwowego długu publicznego oraz deficytu sektora finansów publicznych zobowiązań wynikających z umów o partnerstwie publiczno-prywatnym;
Dyrektywy 2012/0060 (COD), dotyczącej dostępu towarów i usług z krajów trzecich do rynku wewnętrznego Unii i procedur wspierających dostęp tych towarów i usług, która do 30.6.2014 r. powinna zostać implementowana do porządków prawnych państw członkowski Unii Europejskiej (w tym Polski).
Autorzy w treści tego wyjątkowo praktycznego komentarza odwołują się do swoich doświadczeń oraz obserwacji zgromadzonych podczas obsługi prawnej przedsięwzięć partnerstwa publiczno-prywatnego sensu largo. Omawiając przedstawione zagadnienia, odnoszą się również do doświadczeń zagranicznych, powołują źródła i komentatorów wypowiadających się o partnerstwie publiczno-prywatnym także w ramach analizowania pozaprawnych aspektów partnerstwa.
Najnowsze wydanie Komentarza w sposób jasny i przejrzysty pozwala na rozwiązanie pojawiających się w praktyce problemów związanych z wykładnią przepisów zawartych w ww. ustawie. Dla wygody Czytelników, ułatwiając szybką orientację w tekście, niniejszy Komentarz wyróżnia się szczegółową strukturą wewnętrzną, z precyzyjnym, przejrzystym i jednolitym podziałem zagadnień.