
Szczegóły:
- Wydawca: Wydawnictwo Literackie
- ISBN: 9788308057025
- Autor: Jarosław Mikołajewski
- Język: polski
- Premiera: 2014-10-23
- Kategoria: Obyczajowe
Wyręka
autor: Jarosław Mikołajewski
Jeżeli nie widzisz powyżej porównywarki cenowej, oznacza to, że nie posiadamy informacji gdzie można zakupić tę publikację. Znalazłeś błąd w serwisie? Skontaktuj się z nami i przekaż swoje uwagi (zakładka kontakt).
Streszczenie ebooka:
Ponad pięćdziesiąt nowych wierszy Jarosława Mikołajewskiego – jednego z najbardziej cenionych polskich poetów współczesnych
Przyszłość zapisaną w przeszłości można znaleźć nie tylko w dziełach sztuki, ona tkwi w codziennych zdarzeniach. Wszystko zależy od tego, kto tę przeszłość czyta. Jarosław Mikołajewski umie przeszłość odnaleźć w epizodach, gestach z pozoru błahych. Sen ojca, oderwane skrzydło motyla mogą mieć dla zrozumienia własnego losu i istnienia – jak pokazuje autor – zasadnicze znaczenie.
Nowy tom Wyręka niesie ogromny ładunek emocji – od rozpaczy do beztroski, od pobłażliwego uśmiechu po grymas przerażenia – nieraz w jednym niedługim tekście. Poeta w sobie tylko znany sposób łączy głębię refleksji z naturalnym, mocnym językiem, stapiając te elementy we frazy, od których trudno się uwolnić.
Jarosław Mikołajewski to poeta, który staje się przewodnikiem prowadzącym przez filozoficzne pytania i myśli tak, że nie czujemy ich ciężaru, traktujemy je jak swoje, pierwsze. Świetnie, że jest ktoś, kto kontynuuje tradycję poezji kojarzoną u nas z Wisławą Szymborską, poezji czystej, ale błyskotliwej i autoironicznej; świadomej, ale niehermetycznej.
O ebooku:
Wyręka - to ebook opublikowany przez Wydawnictwo Literackie.
Numer ISBN tej publikacji to 9788308057025.
Premiera "Wyręka" miała miejsce dnia 2014-10-23.
Autorem jest Jarosław Mikołajewski. Oryginalnym językiem tej publikacji jest język polski.
Został on zakwalifikowany w kategorii: Obyczajowe. Napopularniejsze rozszerzenia plików dla Wyręka to MOBI, EPUB oraz PDF.
Aby przeczytać cały ebook Wyręka musisz poświęcić ~1 -3 godziny. Na ebook składa się około 64 stron co w uśrednionym przeliczeniu daje około 16000 słów.