Szczegóły:
- Wydawca: Helion
- ISBN: 9788378531623
- Autor: Praca zbiorowa
- Język: polski
- Premiera: 2012-06-19
- Kategoria: Przewodniki
Wyspy Estonii Zachodniej. Miniprzewodnik
autor: Praca zbiorowa
Jeżeli nie widzisz powyżej porównywarki cenowej, oznacza to, że nie posiadamy informacji gdzie można zakupić tę publikację. Znalazłeś błąd w serwisie? Skontaktuj się z nami i przekaż swoje uwagi (zakładka kontakt).
Wyspy Estonii Zachodniej. Miniprzewodnik | Ebook | Opis
Miniprzewodnik Wydawnictwa Bezdroża opisujący najważniejsze atrakcje turystyczne miasta bądź regionu. Poznasz historię miejsca, przeczytasz opisy atrakcji turystycznych i (najważniejsze dla turysty) informacje praktyczne: co warto zobaczyć, gdzie szukać noclegu i jak dojechać w miejsce, którego nie można pominąć zwiedzając okolicę. Zapraszamy na wycieczkę!
Wyspy Estonii Zachodniej
Dla tych, którzy marzą o tym, by zanurzyć się w słonawych wodach Bałtyku, wybrać się na spacer brzegiem morza lub zawitać do jednej z gwarnych kawiarni pod parasolem, Estonia zachodnia będzie dobrym kierunkiem. Głównymi miastami zachodniej Estonii są Pärnu, Haapsalu oraz wyspiarskie Kuressaare i Kärdla.
Położone nad Zatoką Ryską Pärnu (ok. 45 tys. mieszkańców) jest największym miastem zachodniej Estonii. Wzdłuż niego przepływa rzeka o tej samej nazwie.
Wyspy wchodzące w skład Archipelagu Monsundzkiego są znakiem wyróżniającym tę część kraju. Estonię otacza bowiem 1551 wysp. Najdogodniejszą porą na odwiedziny zachodniej części kraju jest lato. W słoneczne dni z półwyspów i zatok rozciągają się bajeczne pejzaże. Widziane z oddali samotnie stojące latarnie morskie, niemal dotykają błękitu nieba. Rzeźbione wiatrem wapienne klify obmywane są przez słone wody Bałtyku. W słońcu połyskują okalające je szkielety raf. Wizytówkami Saaremaa (2922 km˛), największej wyspy w Estonii, są wiatraki oraz odbywające się co roku Dni Zamku Kuressaare. Wybrzeże północne słynie ze stromych urwisk i wapiennych klifów. Najwyższe (21 m n.p.m.) znajdują się niedaleko miejscowości Panga. W czasach przedchrześcijańskich w hołdzie bogom morza składano tu ofiary ze zwierząt.
Ikoną Hiiumy są z kolei latarnie morskie i plaże. Na stałym lądzie deptakami Haapsalu i Pärnu defilują spragnieni słońca i opalenizny turyści.
W Haapsalu jest niewiele cennych zabytków, co jednak go nie dyskredytuje. Dość ciekawymi obiektami są zamek biskupi, dworzec kolejowy oraz plaża z promenadą.