Szczegóły:
- Wydawca: Infor
- ISBN: 9788381372930
- Autor: Izabela Motowilczuk
- Język: polski
- Premiera: 2018-05-31
- Kategoria: Prawo i podatki
Zespół 3– „Materiały i towary”. Zespół 6 „Produkty” po zmianach
autor: Izabela Motowilczuk
Jeżeli nie widzisz powyżej porównywarki cenowej, oznacza to, że nie posiadamy informacji gdzie można zakupić tę publikację. Znalazłeś błąd w serwisie? Skontaktuj się z nami i przekaż swoje uwagi (zakładka kontakt).
Zespół 3– „Materiały i towary”. Zespół 6 „Produkty” po zmianach | Ebook | Opis
Od 1 stycznia 2018 r. obowiązuje nowe rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z 13 września 2017 r. w sprawie rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego, jednostek budżetowych, samorządowych zakładów budżetowych, państwowych funduszy celowych oraz państwowych jednostek budżetowych mających siedzibę poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej (Dz.U. z 2017 r. poz. 1911). To ważny akt prawny dla księgowych. Dlatego w 2018 r. ukaże się seria poradników, w których zostaną omówione aktualne zasady prowadzenia ewidencji księgowej w jednostkach budżetowych i samorządowych zakładach budżetowych.
Poradniki będą napisane w formie komentarza do poszczególnych zespołów kont – od zespołu 0 aż po zespół 8.
Czwarty z serii Poradników dotyczy ewidencji na kontach dwóch zespołów: 3 – „Materiały i towary” oraz 6 – „Produkty”. Z tego Poradnika można dowiedzieć się m.in.:
· jakie obowiązują zasady wyceny materiałów, towarów i produktów na potrzeby ujęcia w księgach rachunkowych oraz sporządzenia sprawozdania finansowego,
· jak powinna wyglądać organizacja gospodarki magazynowej,
· na podstawie jakich dowodów księgowych ujmuje się operacje na kontach zespołów 3 i 6 (przedstawiono wzory tych dowodów i zasady ich wypełniania),
· jak tworzyć zakładowy plan kont dla zespołów 3 i 6,
· jak prawidłowo ujmować zdarzenia na poszczególnych kontach syntetycznych zespołów 3 i 6 (podano wzory typowych księgowań na stronie Wn i Ma, wskazano jednocześnie konta przeciwstawne),
· jak prowadzić ewidencję pomocniczą (analityczną i szczegółową) dla poszczególnych kont (podano opis urządzeń księgowych i zasady dokonywania w nich zapisów).
Poradnik z założenia ma służyć bieżącą pomocą służbom księgowym jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych w tworzeniu zakładowych planów kont, ustalaniu prawidłowego przebiegu ewidencji różnych operacji gospodarczych, typowych dla tych jednostek organizacyjnych, a także w zakładaniu i prowadzeniu ewidencji pomocniczej dla kont zespołów 3 i 6.