Szczegóły:
- Wydawca: SELF-PUBLISHER
- ISBN: 9788394985905
- Autor: Artur Borcuch
- Język: polski
- Premiera: 2018-01-10
- Kategoria: Poradniki
Bieganie a efektywność pracy zawodowej. Ekonomia – Zarządzanie – Finanse
autor: Artur Borcuch
Jeżeli nie widzisz powyżej porównywarki cenowej, oznacza to, że nie posiadamy informacji gdzie można zakupić tę publikację. Znalazłeś błąd w serwisie? Skontaktuj się z nami i przekaż swoje uwagi (zakładka kontakt).
Bieganie a efektywność pracy zawodowej. Ekonomia – Zarządzanie – Finanse | Ebook | Opis
Sport jest nieodzownym aspektem zdrowego stylu życia. Pozytywnie wpływa na naszą sylwetkę, zmniejsza ryzyko chorób cywilizacyjnych, stanowi doskonałą metodę łagodzenia stresu i relaksu po ciężkim dniu w pracy. Dotleniony i zregenerowany organizm lepiej radzi sobie z problemami natury fizycznej i psychicznej. Szczególnie dobroczynny wpływ na nasz organizm mają te rodzaje sportu, które uprawiamy na świeżym powietrzu w bezpośrednim kontakcie z naturą. Wyznaczając sobie cele w sporcie oraz stopniowo je realizując, wzmacniamy się nie tylko fizycznie, ale również psychicznie.
Kompleksowe podejście do problematyki sportu wymaga uwzględnienia wielu perspektyw, w tym ekonomicznej. Z tego względu na szczególną uwagę zasługuje ekonomia sportu, której celem jest badanie zależności występujących pomiędzy sportem a gospodarką (na poziomie mikro-, jak i makroekonomicznym).
Jedną z form sportu, która sprzyja kontaktowi z naturą jest bieganie rekreacyjne. Cieszy się ono ogromną popularnością w krajach Europy Zachodniej oraz USA. W Polsce pęd do biegania rozpoczął się w 2007 roku, zaś w 2013 roku stało się niezmiernie popularnym sportem powszechnym. Od tego roku zauważalny jest ciągły przyrost imprez biegowych, jak również stale zwiększająca się liczba osób biorących w nich udział. W Polsce w 2015 roku było 4 mln biegaczy, zaś w latach 2005–2015 suma wydatków na bieganie wzrosła z 5 mln zł do 1,8 mld zł.
Przedmiotem badań jest oddziaływanie biegania rekreacyjnego na efektywność pracy zawodowej.
Problem główny badań został sformułowany następująco: w jaki sposób bieganie rekreacyjne oddziałuje na efektywność pracy zawodowej biegaczy (wszystkich respondentów oraz wyodrębnionych z ich grupy menedżerów)?
W odniesieniu do problemu głównego wyłoniono następujące problemy szczegółowe:
• w jaki sposób bieganie rekreacyjne oddziałuje na efektywność pracy zawodowej ogółu badanych biegaczy?
• w jaki sposób bieganie rekreacyjne oddziałuje na efektywność pracy zawodowej menedżerów biegaczy?
Niniejsza książka skierowana jest do wszystkich (obecnych i przyszłych) miłośników biegania, jak również tych, którzy są miłośnikami miłośników biegania (żon, mężów, partnerek, partnerów…), których interesuje badanie wpływu tego typu aktywności sportowej na efektywność pracy zawodowej.